Zwolnieni z Teorii: „W Polsce działa już ponad sześćset Gret Thunberg”

Aż 92 proc. ludzkości oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Przyczynia się to rocznie do przedwczesnej śmierci ok. 7 milionów ludzi na całym świecie. Zmiany chroniące naszą planetę są niezbędne. Dlatego, już ponad pół tysiąca młodych ludzi w naszym kraju, w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, zrealizowało ekologiczne projekty społeczne, które miały realny wpływ na poprawę stanu środowiska.

Polscy licealiści m.in. zbudowali drona mierzącego zanieczyszczenie powietrza czy pracują nad stworzeniem maszyny przetwarzającej plastik.

W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie szkół średnich przeprowadzili już 127 projektów społecznych wpływających na poprawę klimatu i ochronę środowiska. Zrealizowało je ponad 600 młodych ludzi z całej Polski. Od tej edycji olimpiady, jej uczestnicy będą mogli realizować ekologiczne projekty społeczne przy wsparciu mentorów z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W piątek odbył się kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

– Mimo że skupiamy się na zmianach systemowych, zaobserwowaliśmy również dużą chęć zmian indywidualnych. Dzięki tej współpracy uczestnicy olimpiady zyskają pomoc osób doświadczonych w temacie zmian klimatycznych, a beneficjenci Młodzieżowych Strajków Klimatycznych będą mogli jeszcze aktywniej zaangażować się w zmiany indywidualne poprzez tworzenie własnych inicjatyw. Wspólnie będziemy mogli wpłynąć na zastopowanie kryzysu klimatycznego ze zdwojoną siłą – mówi Mateusz Gieryga z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Projekty ekologiczne realizowane przy wsparciu MSK można rejestrować do 15 grudnia tutaj.

(JK, GN)

Fot: Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii zachęcają nauczycieli: wspierajcie uczniów w ich projektach

Nauczyciele Zwolnieni z Teorii. Ruszyła specjalna kampania w sieci