Jest lista organizacji, które składały skargi ws. zajęć dodatkowych do MEiN. Na tym budowano uzasadnienie dla lex Czarnek

Na liście, którą uzyskały we wtorek posłanki Koalicji Obywatelskiej w MEiN, znajdują się 63 organizacje – przede wszystkim o charakterze religijnym. Te organizacje wnosiły petycje i pisma w latach 2020-2021 w kwestii zajęć dodatkowych prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Oficjalnym uzasadnieniem dla lex Czarnek ma być właśnie fakt, iż zajęcia dodatkowe w szkołach wzbudzały rzekomo liczne zastrzeżenia…

Na liście udostępnionej przez MEiN posłankom PO znajduje się m.in. siedem oddziałów Akcji Katolickiej, dwanaście chorągwi katolickich świętych, Diecezja Toruńska, Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, Totus Tuus – Kościelna Służba Porządkowa, Domowy Kościół Rejon Pruszków, Inicjatywa Stop Seksualizacji Dzieci – działająca pod patronatem Metropolity Wrocławskiego.

Pełną listę zamieściła na Twitterze posłanka KO Katarzyna Lubnauer z komentarzem, że profil organizacji świadczy  o ideologicznym charakterze zmian w ramach lex Czarnek.

Tymczasem w mediach społecznościowych MEiN pojawiły się także apele do prezydenta o podpisanie lex Czarnek. Wnioskują o to m.in. Fundacja Mamy i Taty oraz Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk, które razem z PiS domagało się likwidacji programu Zdrovve Love.

„Bronimy prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem” – pisze o sobie „Odpowiedzialny Gdańsk”.

(JK, GN)

Zapakowanie prezentów dla uczniów w tęczowy papier “rozpowszechnianiem ideologii LGBT”? Lex Czarnek w praktyce

Sondaż: Prawie 60 proc. badanych za wetem prezydenta do lex Czarnek

Gdańskie szkoły pod lupą prokuratury. Zawiadomienie złożył szef MEiN. Lex Czarnek w praktyce?

 

Okręg Małopolski ZNP zapytał kurator Nowak, czy Związek znajduje się na „czarnej liście” organizacji. Jest odpowiedź