Komunikaty ws. przeziębionych dzieci, ograniczenia dla rodziców, odwołane wycieczki. Tak szkoły reagują na zagrożenie COVID-19

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa na razie tylko w wyjątkowych przypadkach szkoły i przedszkola zostają zamykane. Placówki oświatowe starają się jednak minimalizować ryzyko związane z COVID-19 poprzez prośby do rodziców by nie wysyłali przeziębionych dzieci na lekcje, odwoływanie zagranicznych wycieczek, czy wprowadzanie zakazu wejść do placówek oświatowych dla rodziców i opiekunów dzieci.

W czwartek zamknięto szkołę w Biskupicach Ołobocznych (woj. wielkopolskie). Jeden z uczniów tej szkoły został skierowany na badania do Poznania w związku z podejrzeniem zarażenia COVID-19.

UWAGA RODZICE!Informujemy, że wczoraj w godzinach wieczornych uczeń naszej szkoły z podejrzeniem choroby zakaźnej…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych Środa, 4 marca 2020

W związku z podejrzeniem koronawirusa u dwójki dzieci zamknięto przedszkole w Międzyrzeczu w Lubuskiem. Dzieci i ich rodzice trafili do zielonogórskiego szpitala. Wiadomo, że wcześniej byli w Niemczech.

Na chwilę zamknięto też szkołę w Szczecinku. Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób, ale alarm odwołano, a nauczyciele wrócili do pracy.

„Drodzy Rodzice przedszkole będzie nieczynne w dniach 05.03 – 06.03.2020 (czwartek i piątek) w związku z podwyższonym ryzykiem zachorowania na koronawirusa i wystąpieniem objawów u jednego z naszych wychowanków, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem – taka informacja pojawiła się na profilu FB jednego z przedszkoli w Nowej Rudzie.

Drodzy Rodzice przedszkole będzie nieczynne w dniach 05.03-06.03.2020 (czwartek i piątek) w związku z podwyższonym…

Opublikowany przez Przedszkole "Kraina Malucha" Środa, 4 marca 2020

Pod informacją o zamknięciu placówki można przeczytać także apel o monitorowanie stanu zdrowia dzieci i bliskich.

W obawie przed koronawirusem i zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej szkoły z województwa śląskiego odwołują zagraniczne wycieczki i szkolenia. Odwoływane są nie tylko wycieczki do państw, gdzie odnotowano przypadki koronawirusa, ale także, profilaktycznie, wyjazdy do innych krajów.

„W związku z licznymi zapytaniami beneficjentów dotyczącymi mobilności planowanych w najbliższym czasie w ramach projektów zarządzanych przez FRSE informujemy, że decyzja o tym, czy mobilność ma dojść do skutku, należy ostatecznie do beneficjenta” czytamy na Facebooku Erazmus Polska.

Komunikat Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w sprawie koronawirusa❗️W związku z licznymi zapytaniami beneficjentów…

Opublikowany przez Erasmus Polska Wtorek, 3 marca 2020

 

Na drzwiach Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu pojawił się w środę, 4 marca komunikat o zakazie wstępu dla rodziców i opiekunów uczniów. W ten sposób dyrekcja chce ograniczyć możliwość wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego z powodu koronawirusa. Rodzice i opiekunowie będą mogli odprowadzać dzieci, ale od czwartku nie wejdą na teren szkoły.

Nawet tam gdzie pojawiło się poważne zagrożenie ale badania wykluczyły zakażenie koronawirusem lokalne władze i inspektorzy sanitarni wolą dmuchać na zimne. Z tego powodu kwarantanna w zespole szkół w Policach (woj. zachodniopomorskie) potrwa do niedzieli. Także do niedzieli w szpitalu pozostaną dwie uczennice, u których wykluczono koronawirusa.

Przypomnijmy, że w dwóch budynkach internatu Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ulicy Siedleckiej 6a i Kresowej 7, w których obowiązuje kwarantanna, przebywa łącznie ponad 200 wychowanków i wychowawców.

(JK, GN)

„Nie ma powodu, żeby zawieszać zajęcia w szkołach”. Szef MEN reaguje na pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

Uczennice z Polic i Kołobrzegu nie mają koronawirusa. W Rawie Mazowieckiej zmarła dziewczynka w wyniku powikłań po grypie

Zamknięte szkoły, przełożone egzaminy, lekcje przez internet – tak rząd chce chronić przed koronawirusem