Uczennice z Polic i Kołobrzegu nie mają koronawirusa. W Rawie Mazowieckiej zmarła dziewczynka w wyniku powikłań po grypie

Wszystkie próbki na obecność koronawirusa pobrane w Policach (woj. zachodniopomorskie) okazały się ujemne – poinformował w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak dodał, Inspekcja Sanitarna podejmie decyzję o tym, kiedy zakończyć kwarantannę, którą objęto tamtejszy zespół szkół. Koronawirusem nie jest też zarażona 10-latka z Kołobrzegu, która od soboty przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

Przypomnijmy, że w poniedziałek 2 marca o godzinie 23 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach w województwie zachodniopomorskim przekazał decyzję o objęciu kwarantanną dwóch internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7. Decyzja ta była spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa.

Ponadto, Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych. W internacie znajduje się młodzież w wieku od 15 do 18 lat. Są to uczniowie pochodzący z całej Polski.

Według nieoficjalnych informacji, ze względu na procedury, kwarantanna w internatach Zespołu Szkół ma zostać utrzymana do niedzieli.

Z kolei w związku z hospitalizacją i podejrzeniem koronawirusa u 10-latki z Kołobrzegu zamknięte były Szkoła Podstawowa nr 6, której uczennicą jest dziewczynka, wraz ze świetlicą i przedszkolem zamknięta. Sytuacja dotyczyła ok. 900 dzieci i nauczycieli. Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej szkoły przez jej dyrektora Andrzeja Haraja wynika, że placówka pozostanie nieczynna jeszcze w środę.

10- letnia dziewczynka do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie trafiła w sobotę, kilka dni po powrocie z ferii w Indonezji. Badania, podobnie jak w przepadku uczennic z Polic, wykluczyły u niej obecność koronawirusa.

Tymczasem w Rawie Mazowieckiej w wyniku powikłań związanych ze zwykłą grypą zmarła uczennica szkoły podstawowej. Lokalne władze szybko podjęły działania, by zapobiec kolejnym podobnym przypadkom.

Dziewczynka, która przegrała walkę z chorobą wywołaną wirusem grypy typu A, była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej.

(JK, GN)

Fot: MNiSW.gov.pl

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażony pacjent przyjechał z Niemiec

Podejrzenie koronawirusa w Policach. Zamknięta szkoła i internaty

Zagrożenie koronawirusem. Zamknięta szkoła w Kołobrzegu, odwołane rekolekcje

Sejm przegłosował specustawę. Szef MEN będzie mógł zamykać szkoły i przesuwać terminy egzaminów