MEN zachęca do uczestnictwa w obchodach Dnia Europejskich Autorów – 25 marca 2024 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne, zwłaszcza te biorące udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, do aktywnego uczestnictwa w Dniu Europejskich Autorów. Wydarzenie odbędzie się 25 marca z inicjatywy Komisji Europejskiej.

„Jest to wyjątkowa okazja do zorganizowania różnorodnych akcji promujących czytelnictwo, takich jak konkursy, warsztaty, spotkania z udziałem autorów książek dla dzieci i młodzieży albo po prostu głośnego czytania na zajęciach fragmentów ulubionych książek” – czytamy na stronie MEN.

To będzie już druga edycja wydarzenia – pierwsza odbyła się 27 marca 2023 r. Brało w niej udział aż 920 szkół z całej Europy, w tym 118 z Polski.

„Podzielcie się z nami, co w Waszej szkole, przedszkolu, czy bibliotece szkolnej działo się w tym roku! Oznaczcie nas pod waszymi postami na mediach społecznościowych, używając hasztagu #DzieńEuropejskichAutorów” – zachęca MEN.

Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj

(GN)

W poniedziałek obchodzimy Dzień Autorów i Autorek Europejskich

„Zanim znikną ostatnie księgarnie”. Księgarze apelują do rządu o stałe ceny książek przez rok od wydania. Jest pozytywna reakcja resortu kultury

Komisarz Iliana Iwanowa: Budowanie przyszłości. Przygotowanie społeczeństwa na przyszłe wyzwania poprzez edukację