Minister Czarnek bierze udział w 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

„Minister Czarnek wziął udział w 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki szef MEiN uczestniczył w Apelu Jasnogórskim oraz spotkał się z kuratorami oświaty” – czytamy na stronie MEiN. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Ducha nie gaście”.

„Pierwszego dnia pielgrzymki szef MEiN wziął udział w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska nauczycieli i wychowawców oraz kuratorzy oświaty. Modlitwie przewodniczył biskup Piotr Turzyński, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli. W drugim dniu pielgrzymki Minister Edukacji i Nauki spotkał się z kuratorami oświaty” –  informuje MEiN.

Pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę odbywają się od 1937 roku. Tegoroczne wydarzenie – jak podaje MEiN – „ze względu na pandemię koronawirusa będzie miało przede wszystkim wymiar duchowy”.

***

MEiN ogłosiło nowy program „Nauka dla Społeczeństwa”. Do 2 mln zł resort chce przeznaczyć na projekty podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, które wzmacniają współpracę nauki z gospodarką i społeczeństwem. Wnioski będzie można składać w sierpniu. Nowy program to zapewne pokłosie niedawnych słów premiera Morawieckiego, który chwaląc zmiany w oświacie mówił, że „Minister Czarnek kładzie nacisk na przedmioty, które są w bliskości z gospodarką”

(JK, GN)

Fot: MEiN

Etyków wykształcą katolickie uczelnie

MEiN: W polskich szkołach uczy 40,7 tys. katechetów i 3,9 tys. nauczycieli etyki

Minister Piontkowski wziął udział w pielgrzymce nauczycieli na Jasną Górę

Premier wspiera zmiany w oświacie. „Minister Czarnek kładzie nacisk na przedmioty, które są w bliskości z gospodarką”