Polscy uczniowie z medalami Olimpiady Informatycznej Europy Centralnej

Zakończyła się Olimpiada Informatyczna Europy Centralnej (CEOI). Zawody rozgrywały się w chorwackiej miejscowości Varazdin od 24 do 30 lipca. Nasi informatycy zdobyli dwa złote medale, srebrny oraz brązowy krążek.

Wyniki polskich uczniów na Olimpiadzie Informatycznej Europy Centralnej podało MEiN:

>> Jan Strzeszyński oraz Michał Stawarz (absolwenci XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie) zdobyli złote medale i zajęli kolejno- czwarte oraz piąte miejsce w rankingu;

>> Kacper Paciorek (absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie) wywalczył srebrny medal;

>> Jeremiasz Preiss (absolwent LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu) przywiózł z Chorwacji brązowy medal.

Opiekunami reprezentacji byli dr Paweł Gawrychowski (pracownik Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz Krzysztof Boryczka (student Indywidualnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Wrocławskim).

Olimpiada Informatyczna Europy Centralnej to coroczne zawody dla uczniów szkół średnich. Po raz pierwszy odbyła się w 1994 r. w Rumunii, 5 lat po pierwszej edycji Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej. W tegorocznej rywalizacji uczestniczyło ponad 50 młodych informatyków.

Podczas zawodów uczniowie wykonywali zadania związane z programowaniem oraz rozwiązywali problemy o charakterze algorytmicznym. Zasady CEOI są podobne do tych, które obowiązują podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej.

(GN)

Fot: MEiN

Medale polskich uczniów na 52. Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej

Kolejne sukcesy polskich uczniów. Złote medale na olimpiadzie chemicznej w Chinach i biologicznej w Armenii, ale to nie wszystko

Sukcesy polskich uczniów na olimpiadzie matematycznej w Oslo oraz olimpiadzie geograficznej w Kownie