Sondaż: Większość badanych ocenia, że likwidacja zadawania prac domowych to zły pomysł

Polacy są podzieleni w sprawie zapowiedzi likwidacji prac domowych w szkołach podstawowych. Z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że 51 proc. respondentów ocenia, że wprowadzenie zakazu zadawania uczniom prac domowych to zły pomysł; 43,8 proc. respondentów popiera takie rozwiązanie, natomiast 5,2 proc. nie miało zdania na ten temat.

Ankietowani w sondażu usłyszeli pytanie: „Minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała, że od kwietnia uczniowie klas 1-3 nie będą mieć zadawanych prac domowych. Jak Pan/Pani ocenia plany MEN?”.

W sumie 43,8 proc. respondentów pomysł się podoba. 20,2 procent ankietowanych oceniło go „zdecydowanie dobrze”, a „raczej dobrze” – 23,6 proc. Więcej, bo 51 proc. badanych uważa, że to złe rozwiązanie. „Zdecydowanie źle” oceniło je 27,5 proc. badanych, a „raczej źle” – 23,5 proc. Natomiast 5,2 proc. ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Sondaż United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadzono w dniach 26-28 stycznia 2024 roku na grupie 1000 ankietowanych metodą CATI&CAWI (50/50)

(GN) 

Ankieta Głosu. Ważne wyniki głosowania. Prace domowe – zmiany, które trzeba konsultować

Minister Nowacka o wycofaniu prac domowych. „Konsultowane przede wszystkim z młodzieżą”