W środę w Sejmie planowana jest debata i głosowanie nad wnioskiem opozycji o wotum nieufności dla Czarnka

W harmonogramie środowego posiedzenia Sejmu rozpatrzenie wniosku opozycji o wyrażenie wotum nieufności dla szefa MEiN Przemysława Czarnka zaplanowano na godziny wieczorne. Zgodnie z przybliżonym czasem rozpatrywania punktów porządku dziennego posiedzenia sejmu o godz. 19:30 planowany jest początek debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki. Głosowanie w tej sprawie przewidziane jest na godz. 21:00.

 

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, w której większość ma PiS negatywnie zaopiniowała we wtorek wniosek o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Za pozytywnym zaopiniowaniem wniosku głosowało 15 posłów, przeciw było 19, nikt nie wstrzymał się od głosu. Oznacza to, że komisja będzie rekomendować Sejmowi odrzucenie wniosku opozycji.

Głosowanie poprzedziła ponadtrzygodzinna debata. Odbywała się pod nieobecność Czarnka, który nie przyszedł na posiedzenie komisji. MEiN na posiedzeniu reprezentował wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. W tym czasie na profilu resortu edukacji relacjonowano spotkanie Czarnka z ambasadorem Peru w Polsce.

Podczas debaty na posiedzeniu komisji posłowie opozycji zarzucali Czarnkowi m.in. tchórzostwo, kłamstwo i homofobię. „Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Edukacji w sprawie wniosku o wotum nieufności dla min. Czarnka przedstawicielowi ZNP przewodnicząca nie udzieliła głosu- tak >>dobra zmiana<< traktuje partnera społecznego. Tak wiele posłowie PiS mówili o dialogu, że zamknęli usta ZNP” – napisał na Twitterze Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP.

Przypomnijmy, że wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Czarnka złożyli w Sejmie posłowie Koalicji Obywatelskiej pod koniec czerwca. Ale odwołania szefa MEiN domagają się nie tylko politycy. Apeluje o to ZNP i znaczna część środowiska oświatowego. Pod obywatelskim wnioskiem o wotum nieufności dla Czarnka zebrano w sieci ponad 100 tysięcy podpisów. Apel ma zostać doręczony posłom i posłankom w środę, przed głosowaniem ws. odwołania Czarnka.

(JK, GN)

Opozycja chce odwołać Czarnka. M.in. za “indoktrynację światopoglądową i kulturalną dzieci i młodzieży”

Sejm zajmie się wnioskiem opozycji o odwołanie Czarnka. Pod apelem o dymisję szefa MEiN zebrano w sieci ponad 100 tys. podpisów

ZNP w specjalnym liście do premiera zwraca się z wnioskiem “o podjęcie działań, których efektem będzie odwołanie ministra Czarnka”

#CzarnekChallenge. W sieci rozwija się akcja Agnieszki Jankowiak-Maik. Każdy może napisać dlaczego Czarnek powinien odejść