We wtorek ostatni dzień próbnych matur. Według MEiN przystąpiła do nich połowa szkół

We wtorek ostatni dzień próbnych matur. Maturzyści napiszą sprawdziany z geografii i języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym. W tym roku matury rozpoczną się 4 maja i potrwają do 27 maja. Egzaminy ustne, ze względu na sytuację epidemiczną, nie będą obowiązkowe.

Próbne matury rozpoczęły się 3 marca. Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki przystąpiła do nich około połowa szkół. W tym roku do egzaminu dojrzałości  przystąpi w maju ok. 270 tys. tegorocznych absolwentów techników i liceów oraz ok. 30 tys. absolwentów z poprzednich lat.

– Nie przewidujemy żadnego elementu zdalnego w maturach czy egzaminach ósmoklasistów. (…) Zimowa sesja egzaminacyjna na uczelniach pokazała, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić egzaminów w sposób miarodajny, jak w trybie stacjonarnym – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek w Radiu Maryja.

W środę 17 marca rozpocznie się próbny egzamin ósmoklasisty. W ciągu kolejnych trzech dni ósmoklasiści wypełnią arkusz z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Do egzaminu ósmoklasisty w maju zgłosiło się 360 415 uczniów.

(JK, GN)

Kończą się próbne matury 2021. W dniach 17-19 marca odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty

Co druga szkoła przeprowadziła próbną maturę

Dariusz Kulma: Każdy dodatkowy tydzień czy miesiąc nauki mógłby uratować wyniki tegorocznych matur

MEN ogłosiło zmiany w przyszłorocznych egzaminach. Bez obowiązkowej matury ustnej