Wolna Szkoła zachęca do bojkotu podręcznika do HiT autorstwa prof. Roszkowskiego. Pozytywną recenzję wystawił mu za to o. Rydzyk (video)

W sieci trwa akcja „Oh(s)hit!”, w ramach której nauczyciele zachęcają do bojkotu podręcznika do HiT autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Nie wszyscy jednak krytykują podręcznik. Pozytywną recenzję wystawił mu ojciec Tadeusz Rydzyk. I to w obecności szefa  MEiN Przemysława Czarnka.

W sieci pojawiły się filmiki z pikniku Radia Maryja pod nazwą „Dziękczynienie w Rodzinie”, który odbył się w ostatnią sobotę pod patronatem szefa MEiN. Tam, właśnie ojciec Tadeusz Rydzyk skomentował nowy podręcznik dla szkół ponadpodstawowych do przedmiotu historia i teraźniejszość.

– Dostałem już, panie ministrze, jeden egzemplarz do HiT-u, historia i teraźniejszość. Jest świetny. Mówię to tutaj, bo zaopatrzcie się, nie tylko dla dzieci, właściwie to wszyscy powinniśmy to mieć. Najnowsza historia Polski pięknie pokazana. To, że jest dobra, to widać, jak niepolscy Polacy się denerwują. To widzimy w tych mediach niektórych – mówił Tadeusz Rydzyk.

Szef MEiN odwdzięczył się za promocję podręcznika do HiT, mówiąc, że chciałby uhonorować Rodzinę Radia Maryja Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

– Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to rodzice i dziadkowie są odpowiedzialni za wychowanie młodych Polaków. Jako Rodzina Radia Maryja od lat robicie to znakomicie, dlatego chciałbym wam wszystkim przyznać Medal Komisji Edukacji Narodowej – zwrócił się m.in. do zgromadzonych Czarnek.

Przypomnijmy, że wprowadzenie HiT to jedna ze zmian wchodzących w życie w oświacie po wakacjach.

Część liceów i techników podała już uczniom listy podręczników na nowy rok szkolny. Jak napisał kilka dni temu portal Onet, który przejrzał kilkadziesiąt takich list zdecydowana większość placówek unika podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego, który od początku był promowany przez Przemysława Czarnka.

Najczęściej licea i technika wybierają do HiT konkurencyjną książkę WSiP, a dyrektorom nie przeszkadza, że nie zdobyła ona jeszcze akceptacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Do bojkotu podręcznika prof. Roszkowskiego zachęca m.in. Wolna Szkoła. Nauczyciele prowadzą w sieci akcję „Oh(s)hit!”, w której zachęcają rodziców oraz swoje koleżanki i kolegów, aby zrezygnowali z „materiału propagandowego”, jakim jest podręcznik do HiT autorstwa byłego europosła PiS prof. Wojciecha Roszkowskiego.

(JK, GN)

Posłanki KO zarzuciły MEiN nielegalną promocję podręcznika do HiT autorstwa prof. Roszkowskiego

Burza w Sejmie ws. podręcznika do HiT. Opozycja: podręcznik promowany za publiczne pieniądze

Dr hab. Michał Bilewicz o lekcjach HiT: Poglądy należy zostawić za drzwiami

Szef Radia Maryja o Czarnku: Najlepszy minister edukacji po wojnie