WSiP pochwaliły się sprzedażowym sukcesem swojego podręcznika do HiT. Książka prof. Roszkowskiego z mniejszym zainteresowaniem

„Podręcznik autorstwa Izabelli Modzelewskiej-Rysak, Leszka Rysaka, Karola Wilczyńskiego i Adama Ciska do historii i teraźniejszości sprzedał się już w 140 tys. egz. – pochwaliły się Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Według słów samego prof. Wojciecha Roszkowskiego jego podręcznik do HiT , który ukazał się nakładem wydawnictwa Biały Kruk nabyło 60 tys. osób.

WSiP chwali się sukcesem wydawniczym zwracając uwagę, że wydany przez nie podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 2 września. W konsekwencji pierwsze egzemplarze były gotowe dopiero 21 września, a wcześniej firma przyjmowała zamówienia w ramach przedsprzedaży.

– Szczególnie cieszą pozytywne oceny naszego podręcznika wśród kluczowych odbiorców WSiP – nauczycieli oraz uczniów. Ponad 95 proc. recenzujących na największej platformie handlowej w Polsce przyznaje nam maksymalną ocenę. Podobne, a nawet jeszcze lepsze sygnały trafiają do nas w trakcie bezpośrednich rozmów z nauczycielami w całym kraju – komentował w portalu wirtualnemedia.pl Jerzy Garlicki, prezes WSiP i poinformował, że trwają prace nad drugą częścią podręcznika

Przypomnijmy, że pierwszym w kolejności podręcznikiem do historii i teraźniejszości, który MEiN  dopuściło do użytku w szkołach, jest kontrowersyjna książka autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego wydana przez firmę Biały Kruk. Wprowadzono ją do sprzedaży m.in. w placówkach Poczty Polskiej, miała też promocję MEiN .

Posłanki KO zarzuciły MEiN nielegalną promocję podręcznika do HiT autorstwa prof. Roszkowskiego

Sam prof. Roszkowski mówił pod koniec września w salonie24.pl, że sprzedało się ponad 60 tys. egzemplarzy jego książki.

– To jest chyba dosyć spory sukces wydawniczy. Patrząc na to, że właściwie ze szkół zostało to (podręcznik – red.) wyparte, m.in.  za sprawą akcji pewnej gazety (najprawdopodobniej chodzi o „Gazetę Wyborczą” – przyp.red), która obdzwaniała szkoły i odpytywała, czy aby tego podręcznika tam nie ma – snuł spiskowe teorie Roszkowski. – Ta akcja się w większości udała, ale finalnie około 55 szkół będzie używało tego podręcznika – dodał.

Przypomnijmy, że jedynie 53 szkoły (na 2336 sprawdzonych placówek) podały na swoich stronach internetowych informacje, że zamierzają korzystać z materiału, przygotowanego przez W. Roszkowskiego – informowała Wolna Szkoła, która namawiała do bojkotu podręcznika Roszkowskiego i przygotowała specjalną mapę szkół „wolnych od (S)HIT-U” .

(JK, GN)

Fot: WSiP

Jedynie 53 szkoły zdecydowały się na korzystanie z „podręcznika” prof. Roszkowskiego. Pełna mapa Wolnej Szkoły

Trzeci podręcznik do HiT-u dopuszczony do użytku. Przeznaczony jest dla szkół branżowych I stopnia

Drugi podręcznik do HiT dopuszczony do użytku