ZNP chce się spotkać z szefem MEiN. Do ministerstwa trafiło oficjalne zaproszenie

Czy minister edukacji Przemysław Czarnek przyjmie zaproszenie i spotka się z kierownictwem ZNP, by porozmawiać o kluczowych dla nauczycieli sprawach? ZNP przesłał dziś do szefa MEiN oficjalne zaproszenie na spotkanie z Prezydium ZG Związku

„Szanowny Panie Ministrze, w imieniu kierownictwa Związku Nauczycielstwa Polskiego serdecznie zapraszam na posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które odbędzie się 17 października 2022 roku w godzinach 11.00 – 15.00 – w gmachu Związku przy ul. Smulikowskiego 6/8” – czytamy w zaproszeniu skierowanym do Przemysława Czarnka.

Sondaż: Druzgocące wyniki dla szefa MEiN. Aż 63 proc. respondentów negatywnie ocenia dotychczasową pracę Czarnka

Głównym tematem posiedzenia będzie analiza aktualnej sytuacji w oświacie – w tym problem wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. „Licząc, że proponowany termin spotkania tym razem nie będzie kolidował z innymi zobowiązaniami Pana Ministra – pozostaję z wyrazami szacunku” – można przeczytać w piśmie do szefa MEiN.

Rząd: Podwyżka dla nauczycieli w 2023 r. wyniesie 7,8 proc. KPRM odpowiada na pytanie Głosu…

To kolejna już próba umówienia się na spotkanie z ministrem edukacji. 21 września br. ZNP przesłał do MEiN zaproszenie dla Przemysława Czarnka do spotkania z kierownictwem Związku. W piśmie znalazła się data spotkania – wtorek 27 września br. o godz. 9.00 i miejsce – siedziba ZNP przy ul. Smulikowskiego 6/8 na warszawskim Powiślu.

Czarnek miał zaproszenie na spotkanie z kierownictwem ZNP. Zamiast ministra pojawił się mail

Do rozmowy niestety nie doszło. Pół godziny przed planowanym spotkaniem zamiast ministra do siedziby Związku dotarł mail z listem z biura szefa MEiN.

Zaproszenie było m.in. efektem szeregu wypowiedzi Przemysława Czarnka w mediach, w których ten narzekał na brak kontaktu ze Sławomirem Broniarzem, także podczas posiedzeń ministerialnego Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Prezes ZNP wielokrotnie powtarzał, że spotka się z ministrem, wystarczy ustalić termin. Wyjaśniał też, że nie uczestniczy w spotkaniach zespołu ds. statusu, ponieważ od początku w pracach tego gremium bierze udział delegacja Związku z wiceprezesem ZG ZNP na czele.

Wczoraj przedstawiciele ZNP spotkali się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Przedstawiciele ZNP spotkali się z marszałek Sejmu. “Czuliśmy zrozumienie dla sytuacji nauczycieli”

(PS, GN)