ZNP organizuje 2 i 5 kwietnia webinarium na temat najnowszych zmian w Kodeksie pracy

ZNP zaprasza na webinarium poświęcone najnowszym zmianom w Kodeksie pracy! Temat: „Zmiany w Kodeksie pracy w 2023 r. Kontrola trzeźwości, praca zdalna, wdrożenie dyrektyw dot. łączenia życia prywatnego z pracą”.  Webinarium odbędzie się 2 kwietnia (godz. 18:00 – 19:00) oraz 5 kwietnia 2023 r. (godz. 19:30 – 20:30) na platformie TEAMS.

Jak czytamy na stronie ZNP zgłoszenia przyjmowane będą mailowo pod adresem [email protected]. Szkolenie poprowadzi prawnik Krzysztof Stradomski. Więcej informacji tutaj.

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda podpisał ostatnio nowelizację ustawy Kodeks pracy. Dokument wprowadza do polskiego porządku prawnego przepisy zapewniające równowagę między życiem zawodowym a służbowym. Zmiany dotyczą również nauczycieli.

Wcześniej prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. wprowadzającą na stałe do przepisów pracę zdalną. Pracodawca, co do zasady, nie będzie mógł odmówić pracy zdalnej m.in. rodzicom, którzy wychowują dziecko do 4. roku życia, rodzicom i opiekunom, którzy opiekują się osobą z niepełnosprawnością w rodzinie, i kobietom w ciąży. Ponadto pracodawcy będą mogli skuteczniej kontrolować trzeźwość pracowników.

 (GN)

Nowelizacja kodeksu pracy z podpisem prezydenta. Zmiany dotyczą również nauczycieli

Nowelizacja Kodeksu pracy. Nowe urlopy, uprawnienia dla rodziców, zmiany w umowach o pracę. Rząd wdraża unijne dyrektywy

Praca zdalna w Kodeksie pracy. Jest podpis prezydenta