Od poniedziałku 25 maja do stacjonarnej pracy wróciła część szkół. A jak wygląda proces „odmrażania” przedszkoli, które samorządy mogły otwierać od 6 maja? Z danych MEN wynika, że do tej pory z możliwości otwarcia skorzystało 8,6 tys. przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego a opiekę znalazło w nich prawie 74 tys. dzieci (stan na piątek 22 maja)
Warto przypomnieć, że w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci.
Od 6 maja, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki mogą być otwarte. Rząd postanowił, że decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Wiele samorządów zdecydowało o otwarciu placówek w późniejszych terminach, część placówek uruchamiana jest w poniedziałek 25 maja.
6 maja – w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych otwarto ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci.
W drugim tygodniu z możliwości otwarcia skorzystało 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków).
MEN: Z możliwości otwarcia skorzystało dotąd 4800 z 22 tysięcy przedszkoli
(JK, GN)
Łódź przebadała pracowników żłobków i przedszkoli. U co siódmego stwierdzono obecność koronawirusa!