MEN: Od 6 maja do końca ubiegłego tygodnia pracę wznowiła ponad jedna trzecia z 22 tysięcy przedszkoli

Od poniedziałku 25 maja do stacjonarnej pracy wróciła część szkół. A jak wygląda proces „odmrażania” przedszkoli, które samorządy mogły otwierać od 6 maja? Z danych MEN wynika, że do tej pory z możliwości otwarcia skorzystało 8,6 tys. przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego a opiekę znalazło w nich prawie 74 tys. dzieci (stan na piątek 22 maja)

Warto przypomnieć, że w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci.

Od 6 maja, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki mogą być otwarte. Rząd postanowił, że decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Wiele samorządów zdecydowało o otwarciu placówek w późniejszych terminach, część placówek uruchamiana jest w poniedziałek 25 maja.

Samorządy nie kwapią się z otwieraniem przedszkoli i żłobków. „Uruchomienie tych placówek teraz byłoby szaleństwem”

6 maja – w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych otwarto ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci.

W drugim tygodniu z możliwości otwarcia skorzystało 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków).

MEN: Z możliwości otwarcia skorzystało dotąd 4800 z 22 tysięcy przedszkoli

(JK, GN)

Łódź przebadała pracowników żłobków i przedszkoli. U co siódmego stwierdzono obecność koronawirusa!

MEN: “Koronalojalki” są bezprawne

Masz katar i o tym nie poinformujesz? Dyrektor grozi odpowiedzialnością karną. Kuriozalne pomysły w szkołach

Duże miasta otwierają przedszkola i żłobki