Minister zdrowia: W przyszły tydzień „możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zachorowań”. ZNP ogłasza „alarm dla edukacji”

Apeluję do wszystkich o bardzo poważne traktowanie wszystkich obostrzeń – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski i zapowiedział, że  w przyszły tydzień „możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zachorowań dziennie”. ZNP ogłosił „alarm dla edukacji”.

Po konferencji ministra zdrowia ZNP ponowił swój apel do premiera Morawieckiego o niezwłoczne podjęcie działań zwiększających bezpieczeństwo w przedszkolach, szkołach podstawowych i placówkach edukacyjnych oraz chroniących zdrowie i życie dzieci, uczniów , nauczycieli i pracowników oświaty w obecnej sytuacji epidemicznej.

Opublikowany przez ZNP Poniedziałek, 19 października 2020

ZNP oczekuje od rządzących konkretów. 20 postulatów dla premiera

Niedzielski mówił w poniedziałek, że „praktycznie mamy do czynienia z podwojeniem liczby przypadków”. – Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań, to trzeba mieć świadomość, że w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zakażeń dziennie. Dlatego z tego miejsca apeluję do wszystkich państwa o bardzo poważne traktowanie wszystkich obostrzeń, które wprowadzamy systematycznie od dwóch tygodni – oświadczył.

Podkreślał, że noszenie maseczek „jest wymogiem podstawowym”, a „ten kto tej maseczki nie nosi, jest osobą nieodpowiedzialną, generuje ryzyko nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa innych”. – Zasada zero tolerancji na pewno będzie przez policję stosowana, ale namawiam też żebyśmy zwracali uwagę osobom, które absolutnie narażają nas na niebezpieczeństwo – powiedział szef resortu zdrowia.

Nauczycielu, co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu czasowego nauczania zdalnego lub hybrydowego w całej oświacie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Minister poinformował, że w kraju mamy dostępne 15 tysięcy łóżek dla pacjentów z koronawirusem, a zajętych w tym momencie jest około 8 tysięcy, czyli 60 procent. – Pojawiały się sygnały, że mają charakter papierowy. Przeprowadziliśmy kontrole, czy są rzeczywiste i jest to liczba po weryfikacji – oświadczył.

W szpitalach, w związku z zakażeniem, jest ponad 8300 pacjentów. – Powiększymy infrastrukturę o 10 tysięcy łóżek, ale oczywiście nie same łóżka leczą. Tutaj mówimy także o dedykowaniu personelu pracującego w szpitalach powiatowych właśnie zagadnieniom covidowym – wyjaśniał szef resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w poniedziałek 7482 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

(JK, GN)

Fot: Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Od dziś szkoły średnie przechodzą w tryb zdalny lub hybrydowy. Przynajmniej w teorii

Hybrydowo, czyli jak? Niektóre szkoły średnie w strefie żółtej pracują “bez hybrydy”. Jak to możliwe?

ZNP: W Krakowie 194 nauczycieli i pracowników oświaty choruje na COVID-19, a 185 przebywa na kwarantannie

ZNP: Pracownicy przedszkoli i podstawówek nie czują się bezpiecznie. Rząd ich lekceważy