Nauczyciele nie boją się gróźb Czarnka i pokazują co o nich myślą. Kolejny autodonos na stronie MEN

“Składam autodonos. Zgłaszam ministrowi Czarnkowi moje uczestnictwo w protestach!” – napisał na stronie resortu edukacji na Facebooku Arkadiusz Janowski, nauczyciel polskiego, historii, WOS-u i filozofii w Zespole Szkół im. W. Witosa w Płotach (woj. Zachodniopomorskie).

– W protesty angażuję się ja, angażuje się moja żona. Jesteśmy z Gryfic i tam chodzimy. Byliśmy już z pięć razy. Czy moi uczniowie też chodzą? Nie wiem, bo oni mieszkają w Płotach. Ale pewnie tak, bo tam też są organizowane strajki. Czy rozmawiam o tym na lekcjach? Tak, o prawach kobiet, prawach mniejszości, praworządności mówię w szkole od 20 lat –wytłumaczył w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Wcześniej w podobny sposób na zapowiedzi szefa MEN, że będzie wyciągał konsekwencje wobec nauczycieli, którzy  “namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział” zareagowała Renata Skorczyńska -Szostak, nauczycielka filozofii z X LO im. KEN w Krakowie.

„Szanowny Panie Ministrze, uprzejmie donoszę, że razem, z moją córką, uczennicą klasy ósmej, uczestniczyłam w pokojowej demonstracji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który odbył się 28.10.2020 r. na rynku w Wadowicach” – taki list wysłała do ministra edukacji i nauki.

Czarnek powtarza tymczasem, że w sprawie protestów kuratorzy wykonują obowiązki nadzoru pedagogicznego. “Kuratorzy wyjaśniają incydenty, o których alarmowali nas oburzeni rodzice uczniów. Dot. to zachęcania uczniów do udziału w protestach, a także wulgarnego, nielicującego z zawodem nauczyciela, zachowywania się podczas protestów. Wykonujemy obowiązki nadzoru pedagogicznego” – napisał minister na Twitterze.

(JK, GN)

Nauczycielka sama napisała na siebie donos do ministra Czarnka. „Czekam, aż mnie wyrzucą. No chyba, że tylko straszą”

MEN straszy konsekwencjami, dyrektorzy szkół odpowiadają: „Nie będziemy donosić na nauczycieli i uczniów”

MEN oskarżyło nauczycieli. ZNP domaga się ujawnienia korespondencji w tej sprawie. „Minister nie jest organem, który ma prawo nakładać kary dyscyplinarne”.

Nauczycielowi z Gdyni grozi “dyscyplinarka”. Prezes ZNP na Pomorzu apeluje do rodziców: Nie donoście na nauczycieli