Ruszyła ostatnia tura ferii zimowych. Na wypoczynek udadzą się uczniowie m.in z Małopolski i Wielkopolski

W poniedziałek ostatnią turę ferii zimowych rozpoczęli uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, i lubuskiego. W sumie 1 446 183 dzieci uda się na wypoczynek. Do zajęć edukacyjnych wrócili natomiast uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

Jak podaje MEN obecnie w systemie odnotowano 9205 zgłoszeń od organizatorów ferii. W zorganizowanym wypoczynku uczestniczyło 336 669 uczniów, w tym w: krajowym – 153 822, półkoloniach – 169 681, wyjazdach zagranicznych – 13 166 osób.

Na stronie internetowej: www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. 

Informacje o jakichkolwiek nieprawidłowościach organizacyjnych można zgłaszać odpowiedniemu kuratorowi oświaty lub innym służbom. Informacje zawarte w bazie dają gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.

Aby pomóc rodzicom, ale także dzieciom i młodzieży, w odpowiednim przygotowaniu się do wyjazdów MEN poleca „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Poradnik dostępny jest tutaj

(GN)

Uczniowie z kolejnych pięciu województw rozpoczynają w poniedziałek ferie. Do szkół wrócili n.in. uczniowie na Mazowszu

Ferie zimowe 2024 – rusza kolejna tura. Wypoczynek rozpoczynają dzieci z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

Startują ferie! Od poniedziałku przerwę od nauki mają uczniowie 4 województw