To już pewne. Pierwsze czytanie lex Czarnek w Sejmie we wtorek 14 grudnia

Pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zmierzającej do wzmocnienia roli kuratorów oświaty, odbędzie się we wtorek na posiedzeniu połączonych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Obrony Narodowej. Informacja o terminie przeprowadzenia pierwszego czytania projektu pojawiła się już na stronie internetowej Sejmu w wykazie prac komisji.

Choć w ostatniej chwili lex Czarnek spadło z porządku obrad 43. posiedzenia Sejmu, to zdecydowały o tym głównie względy proceduralne i nie zmieniło to planów rządzących. Jak poinformował szef MEiN Przemysław Czarnek projekt będzie rozpatrywany 14 grudnia i taka informacja znalazła się już na stronach Sejmu w wykazie prac komisji tutaj.

„Słuchanie strony społecznej? Opozycji? To pic ze strony PiS. Komisja o 8.00, a o 10.00 rozpoczyna się posiedzenie Sejmu, na którym ma być II czytanie – komentuje na Twitterze Krystyna Szumilas, posłanka KO i była minister edukacji.

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział wycofanie się jego resortu z przepisu, który zwiększał liczbę przedstawicieli kuratora w komisjach konkursowych na dyrektorów, ale nie zmienia to ducha ustawy. „Nie ilość jest istotna a instrumenty w ręku nadzoru aby odwoływać dyrektora!” – podkreśla Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP

W przyszłym tygodniu Sejm będzie obradował 14 i 15 grudnia oraz 17 grudnia.

(JK, GN)

Fot: Sejm/Twitter

„Nie będziemy cicho nad tą trumną”. Przed Sejmem odbył się protest przeciwko lex Czarnek

MEiN wycofa się z pomysłu pozwalającego kuratorom zdominować konkursy na dyrektorów?

Posłanki opozycji informują, że lex Czarnek spadnie z porządku obrad 43. posiedzenia Sejmu. „Presja ma sens”