Trwa maraton maturalny. Przedstawiamy rozkład jazdy na ten tydzień

Maturzyści we wtorek rano przystąpili do pisemnego egzaminu z biologii. Po południu odbędzie się egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Oba nie są obowiązkowe. Przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

Chęć zdawania egzaminu z biologii zadeklarowało 46,8 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 17,2 proc., a egzaminu z wiedzy o społeczeństwie – 16,6 tys. osób, czyli 6,1 proc.

Egzamin z biologii zdaje we wtorek także 11,4 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników, a z wiedzy o społeczeństwie – 1,6 tys. z wcześniejszych roczników.

W poniedziałek – 15 czerwca –  maturzyści mierzyli się z matematyką na poziomie rozszerzonym oraz z filozofią. Co jeszcze czeka zdających w tym tygodniu?

W środę 17 czerwca chemia i informatyka, w czwartek 18 -język niemiecki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a w piątek 19 czerwca odbędą się egzaminy z geografii oraz historii sztuki.

CKE: Do matury przystąpi 272 tys. tegorocznych absolwentów

Najpopularniejszym egzaminem rozszerzonym w tym roku jest język angielski. Wybrało go około 160 tysięcy tegorocznych absolwentów (blisko 60 procent), rozszerzoną geografię (około 72,4 tysiąca zdających), a matematykę (niemal 66 tysięcy zdających).

Arkusze egzaminacyjne można znaleźć na stronie CKE tutaj. Wyniki matur zostaną ogłoszone do 11 sierpnia.

(JK, GN)

Matura 2020. W środę test z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a po południu – rozszerzonym

Po maturze z języka polskiego. Dariusz Chętkowski: Wybór „Wesela” to strzał w dziesiątkę

Dariusz Kulma, Nauczyciel Roku 2008, o maturze z matematyki: Było wiele zadań pewniaków, ale…