ZNP pisze do MEN: Potrzebne pilne rozmowy o budżecie na 2020 r.

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce rozmawiać z rządem o wynagrodzeniach nauczycieli. Przedmiotem dyskusji ma być projekt ustawy budżetowej na 2020 rok i określona w nim kwota bazowa dla nauczyciel. Mimo obietnic ministra, nie uwzględnia ona podwyżek pensji.

O projekcie budżetu na przyszły rok pisaliśmy w Głosie tutaj:

W przyszłym roku podwyżek nie będzie. Rząd bilansuje budżet kosztem nauczycieli

„Pilnych rozmów wymaga określona w projekcie budżetu państwa na rok 2020 wysokość kwoty bazowej dla nauczycieli, a także wysokość planowanej subwencji oświatowej” – czytamy w liście ZNP.

Związek w liście do ministra edukacji wnosi o natychmiastowe podjęcie rozmów ws. wynagrodzeń nauczycieli w ramach zespołu do spraw wynagrodzeń.

„Zespół ten powołany przez ministra edukacji narodowej w grudniu 2017 roku miał zająć się wypracowaniem rozwiązań służących wzrostowi wynagrodzeń nauczycieli. Zespół ten nie osiągnął jednak wyznaczonych celów gdyż jedyna jego spotkanie odbyło się w styczniu 2018 roku” – czytamy.

Kilka dni temu minister Dariusz Piontkowski zapowiadał wprawdzie podwyżki na dla nauczycieli w 2020 roku, ale w projekcie budżetu nie ma po nich śladu. Pisaliśmy o tym tutaj:

Piontkowski obiecuje: Podwyżki dla nauczycieli będą, ale nie w styczniu

Cały list ZNP można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Piotr Kuczyński: Rządzący oszczędzają na edukacji i zdrowiu