Ponad 10 tysięcy osób podpisało się pod petycją ZNP ws. wstrzymania zmian w edukacji włączającej. Trwają też inne zbiórki podpisów

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o wstrzymanie prac nad nowymi rozwiązaniami w zakresie edukacji włączającej i poddanie projektowanych zmian rzeczywistym konsultacjom. 1 czerwca ZNP rozpoczął ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie wstrzymania prac nad projektowaną reformą w obszarze edukacji włączającej. Do poniedziałku 28 czerwca pod petycją w tej sprawie podpisało się 10 745 osób. W sieci można też składać podpisy pod kilkoma innymi ważnymi dla środowiska oświatowego petycjami albo apelami.

“Rządzący nie mogą po raz kolejny w nieodpowiedzialny sposób reformować oświaty. Skutki mogą być katastrofalne. Dlatego Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca się o poparcie naszych działań, których celem jest wstrzymanie prac nad nowymi rozwiązaniami w zakresie edukacji włączającej i poddanie projektowanych zmian rzeczywistym konsultacjom” – czytamy m.in. w petycji Związku, którą można podpisać tutaj.

1 czerwca oficjalnie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją ZNP ws. projektowanych zmian w edukacji włączającej

W sieci można też złożyć podpis pod petycją  „Zamach na polską szkołę”. Do tej pory podpisało się pod nią 3 581 osób. „Polska edukacja nie może stać się ofiarą centralistycznych ambicji i ideologicznego zamachu. To byłaby szkoła strachu i hipokryzji, jak z czasów PRL-u. Zamiast wracać do przeszłości, chcemy budować polską szkołę przyszłości!” – czytamy m.in w petycji-apelu przygotowanym przez samorządowców, nauczycieli, rodziców i uczniów. Podpis można złożyć tutaj.

„Zamach na polską szkołę!” Można już podpisywać petycję – protest przeciwko zmianom, które MEiN szykuje w oświacie

Dużą popularnością cieszy się także „obywatelskie wotum nieufności” dla Czarnka. „Jako mieszkańcy i mieszkanki Polski, w tym wykładowcy, nauczycielki, rodzice, uczniowie i studentki, domagamy się natychmiastowego usunięcia Przemysława Czarnka ze stanowiska Ministra Edukacji i Nauki” – czytamy w apelu przygotowanym przez Akcję Demokrację. Podpisało się pod nim już prawie 50 tys. osób. Swój podpis można złożyć tutaj.

W sieci można się podpisać pod „obywatelskim wotum nieufności” dla Czarnka

Przypomnijmy, że posłowie opozycji złożyli w Sejmie wniosek o odwołanie ministra edukacji i nauki o nauki. Ich zdaniem, obecny szef MEiN “jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji”

W internecie można też podpisać petycję w obronie Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w kontekście zwolnień pracowników tej uczelni oraz petycję „NIE dla zwolnień w łódzkiej oświacie”.

(JK, GN)

MEiN: Do końca czerwca projekt ustawy dotyczący zmian w edukacji włączającej

“Nie chcemy partyjnej szkoły!” Wspólny głos samorządowców, uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli

Opozycja chce odwołać Czarnka. M.in. za “indoktrynację światopoglądową i kulturalną dzieci i młodzieży”