Finaliści konkursu mają indeksy w kieszeni


Finał XIV edycji ogólnopolskiego konkursu skierowanego do młodzieży szkolnej Fizyczne Ścieżki już za nami. Miał on miejsce w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku

W tej edycji do konkursu przystąpiło 60 uczniów, którzy przesłali 44 projekty. Do finału recenzenci zakwalifikowali 15 prac przygotowanych przez 25 uczniów. To oni zostali zaproszeni do przedstawienia swoich projektów podczas Seminarium Finałowego. Zaprezentowali je przed jury konkursu, a jurorzy wyłonili laureatów nagród w każdej kategorii. Zwycięskie prace to:

>> w kategorii „Praca naukowa”: Bartosz Piechocki, IV LO im. KEN w Poznaniu (I miejsce); Julia Czachorowska, Alicja Grzybowska, Małgorzata Rękawiecka, SP im. T. Kościuszki w Krojczynie (II); Dominik Filipczak, I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju (III). Nagroda specjalna – staż w Instytucie Fizyki PAN – powędrowała do Mikołaja Myszkowskiego z VIII  LO im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

>> w kategorii „Pokaz zjawiska fizycznego”: I miejsca nie przyznano; II miejsce zajęli Mateusz Machaj, Kacper Górski, III LO im. M. Kopernika w Kaliszu;  Denis Janiak, Mariusz Majzner,  LO im. Mieszka I w Świnoujściu zostali laureatami II miejsca.

>> w kategorii „Esej”: Maria Krzyżowska, V LO w Bielsku-Białej (I miejsce), Agata Ślusarska, Zespół Szkół w Damnicy (II).

Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz indeksy na wydziały fizyki trzech renomowanych uniwersytetów: Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.(…)

 

Krzysztof Trzciński

 

Więcej – GN nr 23 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 23/2019: