Dariusz Piontkowski nowym ministrem edukacji


Powyborcza rekonstrukcja rządu już za nami. Nominację na szefa MEN otrzymał Dariusz Piontkowski, poseł PiS z Białegostoku. Tym samym potwierdziły się doniesienia, że to on jest pewnym następcą Anny Zalewskiej

– Dziękuję, że bierzecie na siebie ten trud. Bo to wielki trud i odpowiedzialność – udział w rządzeniu Rzecząpospolitą Polską, realizacja władzy wykonawczej, wzięcie na siebie odpowiedzialności za zobowiązania, które złożyliśmy i składamy cały czas naszym rodakom. Jestem przekonany, że tym zadaniom podołacie – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania nowych ministrów w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Wręczenie we wtorek 4 czerwca br. nominacji nowym członkom rządu  jest rezultatem wyborów do Parlamentu Europejskiego. 26 maja br. mandaty w Brukseli wywalczyło kilkoro ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. W tym dotychczasowa szefowa MEN Anna Zalewska. Krótko przed ceremonią wręczenia nominacji prezydent Andrzej Duda odwołał Zalewską z MEN.

(…)Piotr Skura

Więcej – tylko w Głosie nr 24 i w e-wydaniuPozostałe artykuły w numerze 24/2019:
Opis całego numeru: Nr 24/12 czerwca 2019
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: