Warszawa na tropach kultury i sztuki. Jak rozwijać wyobraźnię dzieci i stworzyć coś, co pozostanie na dłużej


Mam poczucie, że udało nam się przy zaangażowaniu kilku osób zrobić coś wyjątkowego. Projekt nadal budzi zainteresowanie dzieciaków i nauczycieli, którzy pytają o drugi etap. Powstała niesamowita książka!

Podczas jednego ze spotkań kawowych z moją koleżanką Anią Olej-Kobus powstał pomysł na wspólne zrobienie czegoś dla dzieci. Środek pandemii, a my siedzimy, popijając, i rozmawiamy o tym, co by tu zdziałać, aby pociągnąć wyobraźnię dzieci i stworzyć coś, co pozostanie na dłużej. Tak powstał projekt „Warszawa na tropach kultury i sztuki. Warsztaty twórczego pisania i przedstawienia teatralne” zrealizowany przez Stowarzyszenie Sercem Malowane przy Szkole Podstawowej nr 87.

Ania Olej-Kobus, podróżniczka, autorka bloga AfrykAnka, dziennikarka i autorka wielu książek, m.in. serii Podróżników, za które otrzymała wraz z mężem Krzysztofem Nagrodę Magellana, zgodziła się poprowadzić warsztaty dla dzieci o Warszawie.

(…)Katarzyna Nowak-Zawadzka, pedagog szkolna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie, wiceprezes Stowarzyszenia Sercem Malowane, Nauczyciel Roku 2015

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Głos Nauczycielski (nr 47, e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 47/2021: