ZNP walczy o godne płace i prestiż nauczycieli. 250 tys. podpisów pod obywatelskim projektem!


Pensje nauczycieli powinny osiągnąć poziom zbliżony do przeciętnych zarobków w innych zawodach – gwarantuje to obywatelski projekt ustawy, który wraz z 250 tys. podpisów poparcia trafił do Sejmu

To kolejny etap realizacji inicjatywy obywatelskiej „Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli”, która zakłada powiązanie wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.

Ponad 250 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy gwarantującej nauczycielom godne zarobki złożyli w czwartek 18 listopada br. w Sejmie przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. – Przynieśliśmy podpisy do Kancelarii Sejmu. To ponad 250 tys. podpisów. Mam nadzieję, że jak najszybciej rozpocznie się procedowanie nad projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz, stojąc obok wysokiej kolumny pudeł zawierających formularze z podpisami, jakie nauczyciele, pracownicy oświaty, rodzice i wszyscy chętni mogli złożyć w czasie zorganizowanej przez Związek akcji.

(…)Piotr Skura

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Głos Nauczycielski (nr 47, e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 47/2021: