Dzień Bezpiecznego Internetu 2022


Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie cały czas stanowi istotne wyzwanie w kontekście skutecznej edukacji

Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypada 8 lutego, to idealny moment, by zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie oraz podjąć konkretne działania w swojej szkole. Inicjatywy realizowane w ramach DBI można zgłaszać do końca marca br. na stronie dbi.pl.

Od 2004 r. regularnie organizowane są międzynarodowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Polskie Centrum Programu Safer Internet dołączyło do tej inicjatywy w 2005 r. i z każdą edycją udaje się docierać do coraz większej liczby odbiorców.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 8 lutego. Tego dnia odbędzie się konferencja online. Transmisja będzie dostępna na stronie dbi.pl oraz na facebook.com/bezpiecznyinternet. Konferencja to sześć wystąpień dotyczących istotnych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, takich jak nadużywanie urządzeń ekranowych czy ciałoneutralność. Będziemy także rozmawiali o nauczaniu zdalnym i skutecznym wykorzystaniu nowych technologii w edukacji. Konferencję poprowadzi Justyna Suchecka, dziennikarka specjalizująca się w tematyce edukacyjnej.(…)

 

Cały tekst – GN nr 3/2022Pozostałe artykuły w numerze 3/2022: