Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Okręgu Zachodniopomorskiego ZNP. Nie możemy milczeć


Postrajkowy bilans, postulaty jesiennej odsłony protestu pracowników oświaty oraz priorytety działań zachodniopomorskiego ZNP na przyszłą kadencję – to główne tematy poruszane przez delegatów.

– Kadencja 2014-2019 upłynęła nam pod znakiem protestów. Poprzednią też kończyliśmy protestem. Nastąpiła zmiana politycznej warty, ale nasze postulaty dotyczące godnych wynagrodzeń i dobrej edukacji wciąż są aktualne – mówił Adam Zygmunt, ustępujący prezes okręgu. I dodał, że mimo głosów o tym, że postulaty Związku nie są przez władze słuchane, nie można inaczej.

– Jesteśmy wychowawcami młodzieży, powinniśmy jej dawać przykład. Nie możemy milczeć, bo milczenie oznacza akceptację! Musimy krzyczeć, kiedy łamane jest prawo, głośno mówić o swoich postulatach. Bez względu na to, kto rządzi. To nie jest polityka, to jest nasz obowiązek! – podkreślał Adam Zygmunt.

Podczas dyskusji pojawiła się także kwestia podsumowania strajku. – Od początku byłem zwolennikiem strajku – przyznał Rafał Guga z Gryfina. – Ale czas pokazał, że nasze metody nie były dostosowane do metod drugiej strony. Dziś, po aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, wiemy o nich więcej.

(…)Anna Wojciechowska

Więcej – tylko w GN nr 36 z 4 września br. (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 36/2019: