Walka trwa! Manifestacja pod hasłem „8 kwietnia, pamiętamy” w Szczecinie


Dziesiątki flag ZNP i transparentów przypominających postulaty strajkowe, związkowe delegacje, skandowane hasła, wystąpienia mówców – tak było w 8 lutego br. przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie

W sobotnie południe przed siedzibą wojewody pojawili się nauczyciele, związkowcy, rodzice, pracownicy oświaty – wszyscy, którzy popierają nauczycielskie postulaty związane z poprawą warunków pracy oraz zwiększeniem nakładów na edukację. Manifestanci rozwinęli transparenty z hasłami: „O godność polskiego nauczyciela”, „Dobra edukacja – inwestycja w przyszłość”, „Mądra oświata – mądre społeczeństwo”. Transparent „Pensje nauczycieli z budżetu” przypominał o obywatelskim projekcie ustawy, który od ponad trzech lat leży w Sejmie.

– Widać było przedstawicieli większości oddziałów ZNP z województwa zachodniopomorskiego, a także gości z Małopolski, Wielkopolski, Lubuskiego. To bardzo potrzebne zgromadzenie, dzięki któremu mogliśmy przypomnieć o tym, że jesteśmy, o naszych postulatach, o celach, jakie stawia sobie Związek w deklaracji „Szkoła na szóstkę” – mówił Głosowi Nauczycielskiemu „na gorąco” po pikiecie Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP.(…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 7 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 7/2020: