Bliżej prawa: Ruch służbowy 2019


Mamy gorący okres tzw. ruchu kadrowego. Tym bardziej szczególny, że wygasają gimnazja i klasy gimnazjalne. Bardzo często wiąże się to, niestety, z koniecznością podjęcia decyzji o zwolnieniu nauczycieli

Pani Maria jest nauczycielką szkoły podstawowej, do której włączono gimnazjum. W roku szkolnym 2019/2020 dla wszystkich nauczycieli nie będzie godzin zapewniających zatrudnienie w pełnym wymiarze. Dojdzie więc do zmniejszenia kadry nauczycielskiej. Z informacji krążących w szkole wynika, że wśród osób przewidzianych do zwolnienia znajduje się m.in. właśnie pani Maria. Nauczycielka zastanawia się, co powinna zrobić. Ma uprawnienia do skorzystania z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Ale chciałaby także wiedzieć, czy po otrzymaniu wypowiedzenia będzie mogła złożyć wniosek o przeniesienie w stan nieczynny? A jeżeli jednak zdecyduje się w tym roku przejść na świadczenie kompensacyjne, to czy otrzyma dwie odprawy?

(…)Joanna Skrobisz

Więcej – tylko w Głosie nr 20 i w e-wydaniuPozostałe artykuły w numerze 20/2019:
Opis całego numeru: Nr 20/15 maja 2019
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: