Kujawsko-Pomorska e-Szkoła – pierwszy taki projekt w kraju


19 tys. słuchaczy na lekcji poświęconej rozprawce z języka polskiego? To możliwe w wirtualnej szkole powołanej specjalnie na czas epidemii. E-szkoła działa od 16 marca br., czyli od całkowitego zawieszenia zajęć w szkołach

Za jej powstaniem stoją Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, i cały sztab najlepszych w regionie nauczycieli. Nauczyciele po raz kolejny udowadniają, że są wyjątkowo odpowiedzialną grupą zawodową. Gdy rząd ogłasza, że placówki oświatowe przestają działać, oni myślą, jak wspierać uczniów. Wiedzą, że jedyną bezpieczną drogą nauczania w tych warunkach jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Tak narodził się pomysł e-szkoły – wspólne dzieło metodyków pracujących w centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, przedmiotowców z najlepszych szkół oraz urzędu marszałkowskiego.

– Chcemy wypełnić lukę, która powstała po zamknięciu szkół. Naszym atutem jest to, że zajęcia prowadzone są na żywo, dzięki czemu stają się bardziej wiarygodne dla uczniów niż inne propozycje w internecie – przekonuje marszałek Piotr Całbecki. – Nasze transmisje online odbywają się w godzinach, w których zwykle działają szkoły. Wkrótce zajęcia prowadzone będą ze wszystkich przedmiotów, myślimy nawet o WF. Chcemy, żeby uczniowie zrozumieli, że to nie są ferie, ale czas, który trzeba mądrze wykorzystać. To powinno ucieszyć także rodziców, którzy martwią się o edukację swoich dzieci.



(…)

 

Justyna Wojciechowska-Narloch

 

Więcej – GN nr 13 (e-wydanie)



Pozostałe artykuły w numerze 13/2020: