Awans zawodowy. Nauczyciele pytają – ekspert odpowiada (2)


Czy wykonanie prezentacji multimedialnej na egzamin na stopień mianowanego jest obowiązkowe? W jaki sposób opisać zastosowanie narzędzia badawczego. Kolejna seria awansowych pytań i odpowiedzi!

? Współpracując z zespołem nauczycieli, opracowałam narzędzia badawcze służące diagnozie sytuacji w zespołach klasowych. Co powinnam dołączyć do dokumentacji w teczce w związku z tym zadaniem?

Odpowiedź: Należy się skupić na rzetelnym opisaniu działań i wskazać, w jaki sposób pani przyczyniła się do realizacji opisanego zdania (unikamy pisania w pierwszej osobie liczby pojedynczej). Podkreślam, że należy zwrócić uwagę na efekty uzyskane poprzez zastosowanie omawianych narzędzi badawczych (diagnoza, analiza, działania naprawcze). Zgodnie z rozporządzeniem* do dokumentacji nie dołączamy żadnych zbędnych załączników, potwierdzeń itp.

 



(…)

 

Beata Rechnio-Kołodziej

Ekspert z listy MEN

 

 

Więcej awansowych pytań i odpowiedzi – GN nr 23 (e-wydanie)



Pozostałe artykuły w numerze 23/2021:
Opis całego numeru: Nr 23/9 czerwca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: