Od 7 czerwca br. można szczepić dzieci w wieku od 12 do 15 lat. We wrześniu – także w punktach organizowanych w szkołach


Ruszają zapisy dzieci w wieku 12-15 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Szczepionka będzie podawana uczniom w punktach szczepień, a od września br. będzie to możliwe także w szkołach. A co z młodszymi dziećmi?

Europejska Agencja Leków (EMA) 28 maja br. dopuściła  stosowanie szczepionki Pfizer/BioNTech u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. EMA zarekomendowała podawanie szczepionki pacjentom w tym wieku na takich samych zasadach jak osobom powyżej 16. roku życia. Młodzież powinna otrzymać dwie dawki szczepionki w odstępie trzech tygodni. „Badanie wykazało, że odpowiedź immunologiczna na Comirnaty (to oficjalna nazwa szczepionki – przyp. red.) w tej grupie była porównywalna z odpowiedzią immunologiczną w grupie wiekowej 16-25 lat (mierzoną poziomem przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2)” – czytamy w stanowisku EMA.(…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 23 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 23/2021:
Opis całego numeru: Nr 23/9 czerwca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: