Erasmus+ przyjęty przez Parlament Europejski. Można już ubiegać się o środki z programu


Parlament Europejski przyjął program Erasmus+ na lata 2021-2027 r. Na ostatnim etapie prac udało się go zasilić dodatkowymi 1,7 mld euro. Erasmus+ to najważniejszy unijny program w dziedzinie edukacji, młodzieży i sportu

Budżet programu na kolejną siedmiolatkę wyniesie ponad 28 mld euro, to prawie dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji programu (14,7 mld euro). W ostatniej fazie negocjacji między Parlamentem Europejskim a Radą Europejską udało się zasilić Erasmusa dodatkową kwotą 1,7 mld euro.

Podczas debaty europosłowie podkreślali, że Erasmus+ jest najwyżej ocenianym unijnym programem przez obywateli krajów UE. Europejczycy uznają go za najbardziej udany ze wszystkich programów unijnych, wskazując, że jak żaden inny wpływa on na życie młodego pokolenia.

– Erasmus+ to jeden z programów unijnych, który zasilono znacznie większymi środkami i znacząco zmieniono i udoskonalono. Dzięki temu będzie mógł stale wzmacniać w Europejczykach

 

poczucie przynależności do Unii

i oferować im większe szanse zatrudnienia – stwierdził sprawozdawca Parlamentu Europejskiego Milan Zver (Europejska Partia Ludowa – EPP). – Parlament będzie uważnie przyglądać się realizacji programu Erasmus+, aby bardziej sprzyjał on integracji i oferował możliwości jak największej liczbie osób – dodał.(…)

 

Piotr Skura

Więcej – GN nr 23 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 23/2021:
Opis całego numeru: Nr 23/9 czerwca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: