NASZ PATRONAT. Konkursy, warsztaty i twórcze działania online w ramach XVII edycji Święta Teatru na Prowincji


Święto Teatru na Prowincji organizowane przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku odbyło się 19-21 maja br. – już po raz 17.

Tym razem całe przedsięwzięcie było wyjątkowe, bo z uwagi na pandemię COVID-19 zostało zorganizowane w trybie zdalnym po rocznej przerwie.

W ramach święta tradycyjnie odbył się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej „Maska”, który

 

służy wymianie doświadczeń

zespołów teatralnych z różnych środowisk wiejskich i miejskich oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Kto ty jesteś, człowieku?”. Konkursy połączone były z warsztatami teatralnymi i recytatorskimi prowadzonymi przez Katarzynę Adamczyk-Kuźmicz – aktorkę (Mój Teatr w Poznaniu), pedagoga, kulturoznawcę.

Odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, pisarzem, podróżnikiem, autorem książek dla dorosłych i dzieci, w tym dwóch lektur szkolnych. Tematem przewodnim była tym razem „Afryka Kazika”. Autor zapoznał dzieci z historią jej powstania, przekazał ciekawostki o utworze, dzieci wyruszyły w pasjonującą podróż po drugim pod względem wielkości i chyba najpiękniejszym kontynencie na Ziemi.(…)

 

Julianna Hauke

 

Więcej – GN nr 23 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 23/2021:
Opis całego numeru: Nr 23/9 czerwca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: