Odkrywaj kosmos z Europejskim Biurem Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska


Konferencja Kosmos w Szkole to organizowane przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej coroczne spotkanie edukatorów i edukatorek, którzy swą kosmiczną pasją chcą się dzielić z uczniami i uczennicami

Konferencja odbędzie się 19-29 października br. Do udziału w niej zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się edukacją, niezależnie od doświadczenia w tematyce kosmicznej.

Na zainteresowanych czekają warsztaty, wykłady, spotkania z ekspertami i ekspertkami z dziedziny astrofizyki oraz specjalistami zajmującymi się technologiami kosmicznymi. Uczestnicy poznają aktualności z branży kosmicznej oraz będą pracować nad metodami wprowadzania kosmicznych zagadnień do codziennej pracy z młodzieżą. Kosmos i astronautyka fascynują często już najmłodsze dzieci, które potrafią przyswoić mnóstwo wiedzy na ten temat. Warto im pomóc w umacnianiu tych pasji.

 (…)

 

Justyna Średzińska

 

Więcej – Głos Nauczycielski nr 42-43 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 42-43/2020:
Opis całego numeru: Nr 42-43/14-21 października 2020
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: