Krajowy Plan Odbudowy. Rząd chce kupić szkołom sprzęt… i to wszystko


Rząd chce odbudowywać kraj po pandemii za pieniądze unijne, ale w swoim programie prawie nie uwzględnił edukacji. Choć oświata jest w najpoważniejszym od lat kryzysie, to pomysłów na jej wsparcie brak

Krajowy Plan Odbudowy (KPO) to dokument, o którym w najbliższych miesiącach będzie się wiele mówiło. Opisuje on reformy i inwestycje, jakie Polska zamierza wdrożyć po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19. To podstawa do ubiegania się o wsparcie z przyjętego przez Unię Europejską Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Pod koniec kwietnia br. plan zostanie przekazany do Komisji Europejskiej, a niedawno odbyła się seria pięciu prowadzonych online wysłuchań publicznych w tej sprawie.

Dzięki temu przedstawiciele m.in. samorządów, związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz organizacji pozarządowych mogli przekazać swoje uwagi do KPO przedstawicielom rządu. Za przeprowadzenie wysłuchania odpowiadał Podkomitet ds. Rozwoju Partnerstwa – jedno z ciał, w którym zasiadają przedstawiciele rządu, samorządu, partnerów społecznych i gospodarczych, a także przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego.

 (…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 13 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 13/2021:
Opis całego numeru: Nr 13/31 marca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: