Trzecia fala pandemii zalewa kraj. Rząd zamyka także przedszkola i żłobki


Od 29 marca br. przez dwa tygodnie przedszkola i żłobki będą zamknięte. Placówki te przyjmować mają tylko dzieci pracowników służby zdrowia oraz służb porządkowych, takich jak policja, wojsko, straż pożarna

Przedszkola należały do tych placówek oświaty, które pracowały niemal przez cały okres pandemii. Jedynie na kilka tygodni, wiosną 2020 r., przeszły na pracę zdalną. Placówki te działały nieprzerwanie przez drugą falę pandemii, gdy notowano prawie 30 tys. przypadków zakażeń dziennie, a także przez większość obecnego okresu nazywanego trzecią falą.

Nauczyciele przedszkoli nie ukrywali oburzenia faktem, że rząd nie dba o ich bezpieczeństwo i pomija ich przy decyzjach dotyczących lockdownu w oświacie. Po tym, jak władze przywróciły od 20 marca br. zdalne nauczanie w klasach I-III, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego pytał w liście do ministra zdrowia: „Czy brytyjska mutacja koronawirusa omija np. przedszkola, które pracują stacjonarnie bez żadnych ograniczeń związanych np. z liczbą dzieci?”.(…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 13 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 13/2021:
Opis całego numeru: Nr 13/31 marca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: