Pieniędzy na zdrowie i ratowanie gospodarki rząd szuka w kieszeniach nauczycieli


Wynagrodzenia nauczycieli zostały zamrożone, ponieważ trzeba znaleźć pieniądze na „wspieranie gospodarki” i „bezpieczeństwa zdrowotnego”

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało odpowiedź na pismo Związku Nauczycielstwa Polskiego w sprawie zaproponowanych przez resort Przemysława Czarnka minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Nie, resort nie zmienił zdania, podwyżek nie będzie. Za to z pisma dowiadujemy się paru ciekawych rzeczy…

Na początku lutego br. MEiN przedstawiło projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Skąd ten projekt, skoro podwyżek nie będzie? Ten obowiązek wynika z przepisów prawa. Po prostu ministerstwo musi publikować taki dokument co roku. Nawet jeśli nic z niego nie wynika.

Jak już pisaliśmy, zgodnie z projektem MEiN chce w 2021 r. zamrozić nauczycielskie wynagrodzenia

na poziomie z września

roku poprzedniego (GN nr 11-12 z 17-24 marca br.). To oznacza, że w tym roku resort Przemysława Czarnka nie przewiduje żadnych podwyżek.(…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 13 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 13/2021:
Opis całego numeru: Nr 13/31 marca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: