Opieka dla dzieci medyków nie tylko w przedszkolach, ale też w szkołach podstawowych


Nie tylko przedszkola, ale także szkoły podstawowe muszą od 29 marca organizować opiekę dla dzieci pracowników ochrony zdrowia oraz służb zaangażowanych w walkę z pandemią

Ministerstwo edukacji opublikowało nową wersję rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19* (przestało obowiązywać poprzednie rozporządzenie, z 12 sierpnia 2020 r.). W ostatniej chwili MEiN rozszerzyło grupę osób, których dzieciom przysługuje opieka w przedszkolach i podstawówkach, m.in. o niektórych nauczycieli i pracowników oświaty.

 

Kto pracuje zdalnie…

Dokument ten wprowadza w życie zapowiedziany 25 marca br. przez premiera Mateusza Morawieckiego niemal całkowity lockdown w oświacie dotyczący zarówno szkół, jak i przedszkoli.

Zgodnie z rozporządzeniem od 29 marca do 11 kwietnia br. na edukację zdalną przechodzą:

>> przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego;

>> szkoły podstawowe, w tym oddziały przedszkolne w tych szkołach;

>> szkoły ponadpodstawowe;

>> placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego;

>> ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze;

>> domy wczasów dziecięcych;

>> szkolne schroniska młodzieżowe.

 (…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 13 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 13/2021:
Opis całego numeru: Nr 13/31 marca 2021
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: