Rząd nie ma pieniędzy na wrześniowe podwyżki


Minister Piontkowski poinformował samorządowców, że otrzymają tylko część potrzebnych środków. W wielu gminach może zabraknąć pieniędzy na wypłatę podwyżek!

Sensacyjną wiadomość o planach rządu i MEN w sprawie nauczycielskich podwyżek samorządowcy usłyszeli 23 lipca br. Tego dnia minister edukacji Dariusz Piontkowski zaprosił do gmachu MEN przedstawicieli Związku Gmin Wiejskich RP, jednej z największych korporacji samorządowych.

Oficjalny komunikat MEN z tego spotkania jest krótki i lakoniczny. Minister rozmawiał z samorządowcami m.in. o zmianach w obecnym systemie finansowania oświaty oraz o „działaniach racjonalizujących organizację i funkcjonowanie szkół”. Jeden akapit poświęcono obiecanym przez rząd wrześniowym podwyżkom pensji nauczycieli: „W trakcie spotkania dyskutowano również o kwestiach związanych z finansowaniem podwyżek dla nauczycieli przewidzianych od 1 września bieżącego roku. Minister Dariusz Piontkowski zadeklarował, że zgodnie z obietnicą premiera Mateusza Morawieckiego na ten cel przeznaczone zostaną dodatkowe środki w wyniku przesunięć w planie wydatków budżetu państwa”.(…)

 

Piotr Skura

 

Chcesz wiedzieć więcej? czytaj Głos Nauczycielski (nr 31-32, e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 31-32/2019: