„Jutro w szkole. Szkoła jutra”. Konferencja online Fundacji Orange


Jak przekuć doświadczenie zdalnego nauczania w sukces szkoły? Jak tworzyć edukację w świecie pełnym nowych technologii? Rozmawiano o tym podczas konferencji online „Jutro w szkole. Szkoła jutra”

Konferencję w sieci zorganizowała 15 października br. Fundacja Orange, która obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności. Głos Nauczycielski był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

– Pandemia COVID-19 pokazała, że w edukacji nie możemy obejść się bez technologii. Ważne są kompetencje, zaprzyjaźnianie dzieci z cyfrowym światem, wspieranie nauczycieli w poznawaniu go i nabieraniu w nim większej swobody. A w czasach kryzysowych – również powszechny dostęp do internetu i przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu – mówił w wystąpieniu otwierającym konferencję Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Podczas konferencji przedstawione zostały wyniki badania: „Zdalna edukacja – gdzie byliśmy, dokąd idziemy?” Wynika z nich, że 87 proc. nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę narzędzi do prowadzenia lekcji online. Prawie 60 proc. rodziców dobrze oceniło przygotowanie szkół do tych warunków, ale i dzieci, i nauczyciele tęsknili za bezpośrednim kontaktem.

(…)Jarosław Karpiński

Więcej  – GN nr 46-47 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 46-47/2020: