Znamy zwycięzców XV Konkursu „Fizyczne Ścieżki”. Gratulujemy!


XV Konkurs „Fizyczne Ścieżki” to już historia. 17 września br. jury konkursu wyłoniło zwycięzców. Tym razem w związku z szalejącym wirusem SARS-CoV-2 musieliśmy zasadniczo zmienić formułę finału

„Fizyczne Ścieżki” to konkurs dla uczniów i uczennic ze szkół podstawowych (dwie ostatnie klasy) i ponadpodstawowych, organizowany przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN w Warszawie. W każdej edycji oczekujemy nadsyłania do Komitetu Organizacyjnego prac zgodnie z jedną z trzech „ścieżek”: praca naukowa, pokaz zjawiska fizycznego i esej o powiązaniu fizyki z cywilizacją.

Kryteria, które powinny spełniać nadsyłane prace, zostały wyspecyfikowane na stronie internetowej konkursu: www.fizycznesciezki.pl, a uczniowie mieli kilka miesięcy na przygotowanie pracy. Organizatorzy nigdy nie narzucają tematów, pozostawiając je do uznania startujących w konkursie. Taka zasada w naturalny sposób sprzyja kreatywności uczniów i nie tyle jest rzeczą ważną „wybitność” zawodnika, ile jego/jej żywe zainteresowanie tak trudną dziedziną nauki, jaką jest fizyka.

(…)Prof. dr hab. Ludwik Dobrzyński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu „Fizyczne Ścieżki” 

Więcej  – GN nr 46-47 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 46-47/2020: