Kolejne medale w bogatej kolekcji niezwykłej sportsmenki z Wałcza


Złota passa Teresy Piwowarskiej, członkini Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Wałczu, trwa. Pani Teresa triumfowała w dwóch konkurencjach na 31. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters

Mistrzostwa rozegrane zostały w Olsztynie 26-27 czerwca br. Teresa Piwowarska znowu okazała się najlepsza w dwóch konkurencjach. Złote medale zdobyła w pchnięciu kulą oraz w rzucie młotem i jeszcze – jakby tego było mało – brązowy medal w rzucie oszczepem. W jej sportowym życiu zmieniło się tylko to, że od tego roku startuje w kategorii wiekowej wyższej – 65+.

Tytuły mistrzowskie zapewniła sobie pchnięciem kulą trzykilogramową na odległość 8,50 m i rzutem młotem – również trzykilogramowym – na odległość 26,48 m. Natomiast brązowy medal w rzucie oszczepem (500 g) dał jej wynik 16,17 m.

– Olsztyn powitał nas piękną pogodą – informuje Głos Nauczycielski Teresa Piwowarska. – W miłej atmosferze, pełnej życzliwości, wzajemnego zrozumienia i szacunku rywalizacja odbyła się mimo obostrzeń sanitarnych – relacjonuje zawodniczka.

– Zgłosiłam się do trzech konkurencji rzutowych. Zdobyłam dwa złote medale i jeden brązowy. Jest to dla mnie wielki sukces. Pandemia przeszkadza nam, wszystkim sportowcom, w normalnych przygotowaniach do współzawodnictwa.

(…)Witold Salański

Cały tekst – tylko w Głosie (nr 37, także w formie e-wydania)Pozostałe artykuły w numerze 37/2021: