OECD: Jak rządy i szkoły mogą pomóc młodym ludziom odnaleźć się na rynku pracy po pandemii


W nadchodzących latach perspektywy młodych ludzi kończących szkołę i wchodzących na rynek pracy będą co najmniej tak samo kiepskie jak po wielkim krachu finansowym w 2008 r. – ostrzegają eksperci OECD

W naszym niepewnym świecie jest jedna rzecz, co do której ekonomiści są zgodni – pandemia koronawirusa będzie miała poważny wpływ na możliwość znalezienia pracy przez młodych ludzi. Szczególnie że jeszcze przed pandemią młodzi ludzie często znajdowali się w dużo gorszej sytuacji niż reszta społeczeństwa. Jeśli znajdowali zatrudnienie, to na umowy tymczasowe i za niewysokie wynagrodzenie, a bezrobocie w tej grupie wiekowej było trzykrotnie większe niż w całej populacji – podkreślili prof. Ingrid Schoon z University College London Institute of Education oraz Anthony Mann, starszy analityk Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

(…)Piotr Skura

Więcej na ten temat – GN nr 31-32 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 31-32/2020:
Opis całego numeru: Nr 31-32/29 lipca-5 sierpnia 2020
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: