Toruń – niepedagogiczni pracownicy oświaty walczą o swoje pensje


Mamy prawo godnie zarabiać - mówiły sprzątaczki, woźne i kucharki z toruńskich placówek oświatowych. Wraz z koleżankami i kolegami ze szkolnej administracji protestowały przed budynkiem Urzędu Miasta

– Bez nas szkoły byłyby brudne, niebezpieczne i zaniedbane, a uczniowie głodni i zagubieni – tak o swojej codziennej pracy mówiły sprzątaczki, woźne i kucharki uczestniczące 7 lipca br. w czarnym proteście przed magistratem.

Czarny protest niepedagogicznych pracowników toruńskiej oświaty to odpowiedź na zakusy lokalnych władz, które chcą zmian w zbiorowym układzie pracy dla szkolnej administracji i obsługi. Jasne jest, że miasto szuka oszczędności i chce wynegocjować taki układ, który pozwoli obniżyć wydatki na pensje pracowników niebędących nauczycielami. W Toruniu to blisko 1,3 tys. osób.

(…)Justyna Wojciechowska-Narloch

Więcej na ten temat – GN nr 31-32 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 31-32/2020:
Opis całego numeru: Nr 31-32/29 lipca-5 sierpnia 2020
Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie ewydanie.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet "Publico24 Newsstand" (dział "Wydarzenia i Opinie"), którą można pobrać tutaj: