Nauka jest ciekawa. Konkurs Konstruktorzy Marzeń 2021


Drukarka 3D drukująca z czekolady. Roboty sprzątające szkołę. Rowerowa ładowarka do telefonu. To uczniowskie wynalazki, stworzone w ramach konkursu Konstruktorzy Marzeń. Właśnie rusza jego piąta edycja

Konstruktorzy Marzeń udowadniają, że wyobraźnia nie ma granic, wieku i żadnych innych ograniczeń. Są pełni pasji, nowatorskich pomysłów i mają świadomość, że przyszłość jest w ich rękach. A dłonie mają zwinne! Świadczą o tym ich wynalazki. Zachęcamy nauczycieli do tego, by wraz ze swoją klasą dołączyli do grona konstruktorów. Nie trzeba uczyć fizyki, informatyki czy techniki. Jak pokazują poprzednie edycje konkursu, poloniści i historycy również świetnie sobie radzą z wyzwaniami konstrukcyjnymi. Zespoły  uczniowskie i ich opiekunów czeka niezapomniana naukowa przygoda i fundusze na realizację autorskich projektów.

 

Konstruowanie marzeń

Program Konstruktorzy Marzeń – w ramach którego co roku organizowany jest konkurs – zachęca do kształtowania postaw opartych na indywidualnej aktywności, odpowiedzialności oraz promuje interdyscyplinarne podejście do uczenia się. Zadaniem zespołów uczniowskich i ich opiekunów jest zaprojektowanie rozwiązania, które zniweluje lub ograniczy jakiś problem odkryty w najbliższej okolicy. Inspiracji można szukać w klasie, szkole, na osiedlu, w mieście lub gminie.(…)

 

Kamil Wachol

 

Więcej – GN nr 3-4 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 3-4/2021: