Spotkanie Związku z Michałem Dworczykiem. Mimo kłopotów pojawiła się nadzieja


Jest szansa, że nauczyciele będą szczepieni równolegle z osobami 60+. Podobnie jak pracownicy administracji i obsługi szkół i przedszkoli. Termin uruchomienia szczepień pracowników oświaty zależy od podaży szczepionki

Tak wyglądają konkluzje po spotkaniu przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego z Michałem Dworczykiem, szefem kancelarii premiera i ministrem odpowiedzialnym za program szczepień. Do spotkania doszło w piątek 15 stycznia br. na prośbę ZNP. Związek chciał rozmów z osobami podejmującymi w rządzie decyzje na temat szans na przyspieszenie szczepień nauczycieli i pracowników oświaty. Jeśli bowiem pracownicy oświaty nie zostaną potraktowani w sposób priorytetowy, otwarcie szkół przed wakacjami w pełnym zakresie praktycznie nie będzie możliwe.

15 stycznia był ważną datą. Tego dnia, minutę po północy, ruszyła rejestracja seniorów w wieku 80+ chętnych do zaszczepienia się. W ciągu kilku godzin w systemie taką chęć zgłosiło kilkaset tysięcy osób. Kolejne setki tysięcy skorzystały z możliwości zgłoszenia się do szczepień w kolejnych etapach. W tym celu należało wypełnić i przesłać specjalny formularz (więcej informacji: https://szczepimysie.pacjent.gov.pl).

Moment, w którym ruszyła cała operacja, był ważny także dla nauczycieli. Wiadomo bowiem, że im szybciej uda się zaszczepić najstarsze grupy seniorów, tym krócej na swoją kolej, a tym samym na powrót do normalnego życia i pracy, będą czekać nauczyciele.(…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 3-4 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 3-4/2021: