Administracja i obsługa. Rząd nie dotrzymał obietnic, pracownicy szczepieni w ramach szczepień populacyjnych


Pracownikom administracji i obsługi obiecano wcześniejsze szczepienia. I co? Wiele wskazuje na to, że część pracowników oświaty zaszczepi się, zanim MEiN zdoła spełnić swoją obietnicę. Jeśli w ogóle zdoła…

Na początku marca br. przedstawiciele rządu obiecywali priorytetowe zaszczepienie pracowników administracji i obsługi. – Na razie przewidujemy w pewnej perspektywie czasowej, w grupie I, szczepienia pracowników szkolnej administracji i obsługi – zapowiedział 8 marca br. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przypomnijmy – pod koniec lutego pracownicy ci zostali uwzględnieni w specjalnym rozporządzeniu covidowym i wpisano ich do grupy I, co umożliwiłoby ich zaszczepienie tuż po nauczycielach. Trzy dni później jednak rząd ich z tego rozporządzenia wyrzucił!

 

ZNP: Chodzi o bezpieczeństwo!

O zaszczepienie pracowników oświaty regularnie upomina się Związek Nauczycielstwa Polskiego. „Szczepienia tej grupy pracowników pozwolą na planowanie powrotu do zajęć stacjonarnych i zwiększą bezpieczeństwo osób pracujących stacjonarnie i mających kontakt z dziećmi w przedszkolach i szkołach” – czytamy piśmie prezesa ZNP Sławomira Broniarza do szefa MEiN Przemysława Czarnka i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z 30 marca br. Pismo to było piątym już apelem ZNP o pilną korektę planu szczepień i uwzględnienie w nim pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli.(…)

 

Piotr Skura

 

Więcej – GN nr 14-15 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 14-15/2021: